Základné informácie
| Kategória | Detské batohy |
|---|---|
| Určenie | detské |
| Značka | Ergobag |
| Kategória | školské |
| Katalógové číslo | 01531-900Y0-10 |
Technické parametre
| Vhodný vek | školáci (6-14 rokov) |
|---|---|
| Určenie deti | chlapčenské, dievčenské |
| Farba | zelená |
| Sezóna | 2026 |
| Vlastnosti | bočné vrecká, hrudný pás, bedrový pás, nastaviteľné torso |
| Modelová séria | Flex |
| Objem | 23 l |
| Materiál | 100% polyester (vyrobené z recyklovaných textílií) |
| Pitný vak | nie je súčasťou |
| Vstup do batohu | horný vstup |
| Údržba | Neperte v práčke. Nebielte. Nesušte v bubnovej sušičke. Nežehlite. Nečistite chemicky. |
| Rozmery batohu | 30 x 27 x 42 cm |
| Hmotnosť | 870 g |
| Zloženie | Hlavný materiál: 100% polyester |
| Špeciálne kolekcie | BearRex |
| Veľkosť | uni |
| Výška postavy | 100-150 cm |
Popis produktu
Mimoriadne ergonomický, superľahký a ultra pružný! Taký je školský batohErgobag Flex, ktorý zostáva verný osvedčenému ergonomickému systému, ale váži iba 870 gramov. Rovnako akoErgobag Prime má aj tento batoh posuvný chrbtový systém, vďaka ktorému rastie spolu s deťmi po celú dobu prvých ročníkov základnej školy - od 100 do 150 cm ich výšky. S extra veľkým objemom ponúka dostatok miesta na všetko, čo deti v škole potrebujú, a napriek tomu zostáva ultraľahký a flexibilný. Praktické predné a bočné vrecká a múdre vnútorné prepážky pomáhajú deťom udržať poriadok vo svojich veciach.
VLASTNOSTI BATOHU

1. Usporiadanie vnútorného priestoru
Deti majú v hlavnej priehradke s priestorom na zošity vždy dobrý prehľad. Vďaka flexibilnej priehradke na knihy zostávajú ťažké školské knihy blízko chrbta. Cennosti nájdu bezpečné miesto v sieťovanom vrecku s krúžkom na kľúče a peračník je vždy po ruke v priehradke vo veku na zips.
2. Bočné vrecká
V bočných vreckách je miesto na fľašu s vodou alebo dáždnik. Vaše dieťa tak má rýchly a ľahký prístup k najdôležitejším veciam, keď ich potrebuje.
3. Priehradka na desiatu
Predné vrecko je možné vďaka zipsu ľahko otvoriť – ideálne na rýchle uloženie desiaty. Priehradka je vyrobená z nepriepustného materiálu a jej vnútro je možné v prípade nehody ľahko utrieť.
4. Magnetická spona
Jednoduché zapínanie pre malé ručičky. Vysoko kvalitný magnetický uzáver je možné posunúť do otvorenej polohy zo strany a vďaka magnetickej sile sa takmer automaticky zavrie.
5. Šnúrka na stiahnutie
Vďaka flexibilnému tvaru a sťahovacej šnúrke môžete obsah batohu stiahnuť, posunúť tak váhu tesne k chrbtu a zaistiť tak maximálnu ergonómiu pri nosení.
6. Polstrovanie chrbta
Ramenné popruhy, bedrový pás a dolná časť chrbta sú bohato polstrované. Aj keď je batoh plný vecí, sedí pohodlne a efektívne odľahčuje chrbtu dieťaťa.
7. Rozsah veľkostí až do 150 cm
Deti medzi piatym a desiatym rokom veku povyrastú v priemere o 30 centimetrov. BatohErgobag Flex im bude po celý čas perfektne sedieť, pretože sa dá vďaka systému „Your-Size-System“ prispôsobiť výške od 100 do 150 cm.
8. Pripevnenie športového vaku
Ergonomický a praktický – športové vreceErgobag sa nemusí nosiť len ako batoh! Na ceste do školy ho možno ľahko pripevniť naErgobag Flex na troch miestach. Váha sa tak nielen rovnomerne rozloží, ale deti budú mať navyše vždy voľné ruky!
9. Vždy drží tvar
Batoh má pevné, vodeodolné dno s praktickými nožičkami. Môžete ho tak postaviť kdekoľvek. Pokiaľ vám omylom spadne do kaluže, alebo ho dieťa položí na mokrú podlahu, predmety vo vnútri batohu zostanú suché, pretože je spodný diel vodeodolný.
10. Povrchy pre Kletties
Na školskej taške sú pripevnené celkom štyri suché zipsy pre farebné Kletties. Vďaka tomu má každé dieťa jedinečný plecniak, ktorý si môže podľa ľubovôle obmieňať.
11. Miesto pre talizmany
Na batohu nájdete dve slučky na zavesenie príveskov Hangies. Nielen, že batoh oživí, ale dieťa si vďaka nim svoj batoh medzi ostatnými vždy rýchlo spozná.
12. Reflexné prvky po celom obvode
ErgobagFlex je po celom obvode vybavený veľkým množstvom reflexných prvkov, vďaka ktorým je školák skvele viditeľný zo všetkých strán a za každého počasia.
Ergonomický systém je teraz ešte lepší!
Pri jeho vývoji sa vErgobag zamerali na to, čo je pre detskú anatómiu najdôležitejšie. Pre podporu zdravého rastu vášho dieťaťa a zaistenie maximálneho pohodlia stavia na troch hlavných pilieroch:
- Rovnomerné rozloženie hmotnosti – vďaka prenosu váhy na panvicu.
- Anatomický tvar – zakrivené popruhy a mäkký priedušný chrbtový panel.
- Individuálne nastavenie veľkosti – batoh rastie s dieťaťom až do 150 cm výšky.
Získate tak dokonalú kombináciu pohodlia a funkčnosti, ktorá chráni chrbát vášho školáka.
Viac informácií k ergonomickému systémuErgobagŠkolský batohErgobag Flex sadne ako uliaty, stačí nasledovať tieto štyri kroky:

- Výška: Rozložte zadnú časť a nastavte popruhy tak, aby zodpovedali výške vášho dieťaťa. Nastavovacia stupnica berte len ako vodítko, dôležité je, aby to bolo pohodlné pre vášho školáka.
- Boky: Utiahnite bedrový pás v oblasti bokov. Tým prenesiete väčšinu záťaže z ramien na panvicu, čo je pre zdravie chrbta ideálne.
- Ramená: Dotiahnite ramenné popruhy (smerom dozadu a dole).
- Hrudník: Zapnite hrudný popruh v pohodlnej výške. Popruhy nebudú zošmykovať z ramien a batoh drží perfektne na mieste.
Technické špecifikácie:
- hlavný materiál: 100% polyester
- vyrobené z recyklovaných textílií
- vodu odpudzujúcu povrch (PFC-free)
- rozmery: 30 x 42 x 27 cm
- hmotnosť: 870 g
- objem: 23 l
O značke Ergobag
Nemecká značka Ergobag ponúka kvalitné batohy s jedinečným ergonomickým systémom a krásnym dizajnom. Ich sortiment, ktorý sa špecializuje na zdravé detské chrbty, zahŕňa ergonomicky navrhnuté batohy pre najmenšie deti, ako aj pre školákov a tínedžerov.























































